Leśny Dworek

Gospodarstwo Leśny Dworek

Gospodarstwo położone jest we wsi Podłęż na skraju lasu w Dolinie Środkowej Wisły.
Dysponuje 20 miejscami, preferuje grupy integracyjne i warsztaty szkoleniowe.  Dobre miejsce na wypad weekendowy ze stolicy. Odwiedzane przez turystów wędrujących prawym brzegiem Wisły.

Tuż za płotem rośnie bór sosnowy z czystym, zdrowym powietrzem, obfitujący w jagody, borówki i podgrzybki. Wpobliżu przepływa rzeczka Okrzejka z płytką, czystą wodą. Nieco dalej Wisła - miejsca atrakcyjne dla wędkarzy i kajakarzy. Na madach nadwiślańskich hodowane są ekologiczne warzywa i owoce. Dwie przeprawy promowe prowadzą do Puszczy Kozienickiej i na Przyczółek Warecko-Magnuszewski.

W odległych o 7 km Maciejowicach zwiedzimy Muzeum Kościuszki w ratuszu i pomniki na polu bitwy 10 X 1794 r. W Podzamczu znajduje się zespół pałacowo parkowy Zamoyskich, nad jeziorem Oblin zachował się murowany spichlerz.  Zabytkowe kościoły w Samogoszczy, Maciejowicach i Wargocinie. W gminie Maciejowice zlokalizowane są 3 rezerwaty przyrody i 2 Obszary Natura 2000 ze stanowiskami chronionych roślin i ptaków.

Mieszkańcy kultywują zwyczaje ludowe, dożynki, odpusty, muzykę regionalną. Zapraszamy.

0
0 0
1
1 1

Oszkiel Marzena
Adres:
08-480 Maciejowice
ul. Podłęż 2C
Powiat: garwolinski
Tel. kom.:515 174 141

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.